Hírek : Angelina Jolie a háborús nemi erőszak ellen |
Angelina Jolie a háborús nemi erőszak ellen
Fordította: Judit 2012.11.15. 11:24
Angelina Jolie tegnap az Egyesült Királyságba utazott, hogy támogatásáról biztosítsa William Hague brit külügyminisztert, aki a háborúkban elkövetett nemi erőszak ellen folytat kemény küzdelmet.
A találkozóra, amely „A szexuális erőszak megelőzése a konfliktus- és konfliktus utáni helyzetekben” címet kapta, a Wilton Parkban került sor a brit külügyminiszter, William Hague vezetésével, az angliai Steyningben.
William Hague rendkívül hálás a színésznőnek, amiért tevékenyen részt vesz ebben a küzdelemben.
„Sokan Önök közül minden bizonnyal ismerik őt az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának különmegbízottjaként végzett munkája révén.
Amikor először láttam a filmjét, A vér és méz földjét, végérvényesen elköteleztem magam emellett az új brit kezdeményezés mellett, és ez vezetett ahhoz is, hogy májusban Jolie kisasszony csatlakozott a külügyminisztériumban tartott rendezvényünkhöz.
Rendkívül hálás vagyok Angelina Jolie-nak azért, mert támogatja azokat az erőfeszítéseinket, melyeket az ő filmjében is látható rettenetes szenvedés ellen folytatunk, és mert ma ismét csatlakozott hozzánk” – nyilatkozta tegnap a külügyminiszter a találkozón.
Egy közlemény szerint a külügyminisztérium egy 70 fős, rendőrökből, jogászokból, pszichológusokból, orvosokból és igazságügyi szakértőkből álló csapatot szeretne szervezni annak érdekében, hogy beszerezzék a háborúkban elkövetett szexuális erőszak és egyéb bűncselekmények bizonyítékait.
A külügyminisztérium emellett egymillió angol fontnyi támogatást is ígért az ENSZ-nek, mellyel a szervezet az erőszak áldozatai számára biztosítaná a megfelelő igazságszolgáltatást.
A beavatkozásra égető szükség van, hiszen a háborúk idején Boszniában 50 ezer, Ruandában pedig több mint 400 ezer nőt erőszakoltak meg. De ugyanez történik jelenleg nők ezreivel Szíriában is.
Angelina Jolie a tegnapi találkozón elmondta: „Sok konfliktusban a szexuális erőszakot háborús taktikaként alkalmazzák, melynek nem csupán egyetlen személy, hanem egy egész család, közösség, etnikai csoport megsértése a célja.
Ez mára már sokkal inkább szabállyá, mint kivétellé vált, és mindannyian együtt kell működnünk, hogy leküzdjük a büntetlenséget, és biztosítsuk az áldozatok számára az igazságosságot.”
|