Hírek : Japánellenesnek tartják a Rendíthetetlent – Angelina elutasítja a vádakat |
Japánellenesnek tartják a Rendíthetetlent – Angelina elutasítja a vádakat
Scmp.com | Fordította: Judit 2015.02.07. 13:25
A színésznő tagadja azokat a vádakat, melyek szerint az egykori olimpikon és II. világháborús hadifogoly Louis Zamperini életéről készített filmje japánellenes volna.
Egy japán konzervatív napilap, a Yomiuri levélben készített interjút a színésznővel, melyben Jolie reagált azokra a Rendíthetetlen című filmjét ért vádakra, melyek szerint az szándékosan japánellenes érzelmeket szít.
„Nagyon csalódott volnék, ha bárki bármely országban japánellenes hangulat provokálására próbálná felhasználni a filmet” – mondta a lapnak.
„Mindenesetre Japán által a háború óta eltelt hetven évben elért eredmények önmagukért beszélnek – tette hozzá. – Az ország szövetséges és barát, egy vezető demokrácia, a világ egyik legerősebb gazdasága és vezető szerepet játszik a nemzetközi béke és biztonság fenntartásában.”
„A Rendíthetetlen nem egy Japánról szóló film vagy egy japánellenes alkotás – hangsúlyozta a színésznő. – Louie Zamperini is szerette Japánt. Arról, amikor vihette a lángot a naganói téli olimpián úgy mesélt, mint élete legbüszkébb pillanatáról.”
„Azok, akiknek lehetőségük nyílik megnézni a filmet, maguk is megítélhetik ezt.”
Sajnálatos módon a Rendíthetetlen nem kapott megjelenési dátumot a japán mozikban. Mivel a film feldühítette a helyi nacionalistákat, a forgalmazók nem szívesen kockáztatnak azzal, hogy a nevüket adják az alkotáshoz.
A Rendíthetetlen, melyet Amerikában karácsonykor mutattak be, Laura Hillenbrand azonos című 2010-ben megjelent sikerkönyvén alapul, és Louis Zamperini egykori olimpiai futó és II. világháborús hadifogoly életét dolgozza fel.
A történet elsődlegesen Zamperini tapasztalatainak az ábrázolására összpontosít.
A japán hadifogolytáborban, ahová a gépe lezuhanását és a 47 tengeren töltött napot követően került, a tábor parancsnoka, Mutsuhiro Watanabe – akit a hadifoglyok csak Madárnak gúnyoltak – kiszemelte őt magának és különösen kegyetlen bánásmódban részesítette a háború végéig.
Jolie a Watanabe filmbéli ábrázolását ért támadások kapcsán is megvédte álláspontját, mint mondta, a karaktert úgy jelenítette meg „mint egyént, nem pedig mint olyasvalakit, aki a japán nép egészét képviseli”.
A japán jobboldalt különösen felháborította a könyvben a hadifoglyok által a fogva tartóikról adott leírás, mely szerint azok „megverték, megégették, megszurkálták, halálra botozták, lefejezték, orvosi kísérletek során gyilkolták meg vagy élve megették” őket.
A film nem érinti a japán katonák által elkövetett kannibalizmust, mert Jolie elmondása szerint Zamperini nem tapasztalt ilyesmit. „Ez Louie története a kitartásról és a megbocsátásról, és én is ezt akartam elmesélni a filmmel” – mondta.
|